Digitální rámeček NETGEAR Meural podporuje další krypto peněženku. Tentokrát Phantom

01.08.2022

Společnost NETGEAR oznamuje nové vylepšení svého digitálního plátna Meural. Rámeček od srpna 2022 začne podporovat kryptoměnovou peněženku Phantom. Sběratelé nezaměnitelných tokenů (NFT) tak budou moct svou peněženku jednoduše s rámečkem propojit a zobrazit si na něm svá digitální díla.

Umění na digitálním plátně

Platforma Meural zahrnuje osobité digitální plátno připojené přes Wi-Fi, největší streamovací knihovnu umění a fotografií Meural Art Library, aplikaci pro chytré telefony a webový portál. Platforma byla navržena tak, aby zapojila nové publikum do digitálního umění a poskytla nadšencům a sběratelům způsob, jak světu ukázat díla, která je inspirují.

Majitelům digitálních pláten Meural se nově rozšíří paleta možností souvisejících s nezaměnitelnými tokeny, což jsou ověřené certifikáty vlastnictví digitálních položek. Dosud si mohli k online platformě připojit krypto peněženky MetaMask a Coinbase a nově mohou použít i peněženku Phantom, která operuje na blockchainu Solana. Krypto peněženky slouží k shromažďování, zobrazování a zabezpečení sbírek NFT.

"NFT transformují digitální sféru - podporují kreativitu, komunitu a spolupráci a zároveň rozšiřují přístup k vizuální kultuře. Proto jsme udělali další krok k zajištění, aby sběratelé NFT a majitelé Meural mohli vystavit své sbírky tím nejlepším možným způsobem, přímo z pohodlí svého domova," říká Poppy Simpson, produktová a obsahová manažerka pro řadu Meural ve společnosti NETGEAR. "Solana je jedním z nejzajímavějších blockchainů. Jsme nadšení, že můžeme pracovat po boku lidí, kteří jsou stejně jako my odhodlaní podporovat ekosystém NFT, sběratele a tvůrce," dodává.

Solana, Phantom & Meural

S blockchainem Solana, který v roce 2017 vytvořil Anatoly Yakovenko, se pojí nejrychleji rostoucí ekosystém kryptoměn na světě. Na Solaně se staví tisíce projektů zahrnujících decentralizované finance (DeFi), NFT, Web3 a další. Tento veřejný, open-source blockchain podporuje chytré kontrakty, včetně NFT a různých decentralizovaných aplikací (dApps). Díky integraci Phantomu, nejrychleji rostoucí krypto peněženky v historii, bude Meural schopný nabídnout svým uživatelům prémiový zážitek z procházení ekosystému Solany.

Uživatelé peněženky Phantom se k ní tedy nyní budou moct velmi snadno připojit přes webovou platformu Meural, vybrat si NFT, které chtějí na svém rámečku vidět, a díla budou nahrána na platformu spolu s ověřitelným QR kódem a souvisejícími metadaty.

"Phantom používají pro své sbírky NFT miliony uživatelů Solany. Jsme nadšení, že můžeme tuto zkušenost přenést do skutečného světa a poskytnout sběratelům poutavější způsob, jak předvést své sbírky prostřednictvím digitálních pláten Meural," říká Brandon Millman, CEO Phantomu.

Výstava NFT v Solana Spaces

Od konce července jsou navíc digitální plátna NETGEAR Meural vystavena v Solana Spaces, prvním fyzickém maloobchodním, vzdělávacím a komunitním prostoru na světě věnovanému Web3, který se nachází v Hudson Yards v New Yorku. Návštěvníci Solana Spaces se zde dozví vše o NFT, DeFi, blockchainu a různých projektech Webu3. Na displejích Meural se přitom bude zobrazovat NFT umění a rámečky zde bude možné i zakoupit.

Digitální rámečky Meural: místo pro umění i rodinné fotografie

Meural je součástí portfolia NETGEAR Smart Home od roku 2018. Prémiové digitální plátno se dá ovládat pomocí gest, na počítači, přes mobilní aplikaci nebo hlasem (s Amazon Alexa). Zařízení umožňuje uživatelům denně interagovat s uměním prostřednictvím knihovny s více než 30 tisíci licencovanými uměleckými díly. Platforma Meural osvobozuje sbírky NFT z omezení digitálních peněženek a umožňuje uživatelům užívat si zakoupené kousky stejně jako by to bylo jakékoliv fyzické dílo.