Cloudová správa aneb to pravé ořechové pro vaši firemní síť

07.07.2020

Časy se mění a s nimi také trendy v oblasti firemních sítí, které umožňují posouvat podnikání tím správným směrem. V dnešním příspěvku se budeme věnovat jednomu z nich - cloudu. Ten totiž dokáže od základu změnit způsob fungování služeb a zařízení. Ať už se jedná o jejich rychlejší nastavování, updaty a samotnou správu, tak i vzdálenou údržbu, jednodušší škálovatelnost a konečně i výrazně nižší náklady.

Uvedené výhody lze aplikovat i na cloudovou správu firemních sítí. Bez ohledu na to, zda se jedná o kanceláře, školy nebo maloobchodních prodejny. Svoji síť, ať už drátovou či bezdrátovou, můžete rychle nastavit odkudkoliv. Jakýkoliv zádrhel odstraníte ještě předtím, než se vás pokusí sabotovat. To všechno se sladkým vědomím toho, že vám to nezabere více než pár minut.

Pro srovnání - klasické sítě dokázaly spolykat obrovské množství času. Jednoduchá instalace zařízení se mohla ve výsledku protáhnout i na několik hodin. K tomu připočtěte čas nutný pro stálou údržbu a náklady na samostatného síťového správce a dostanete výsledek, který rozhodně nebyl a není výhodný pro každého.

Jak cloudové sítě fungují?

Distributor či poskytovatel služeb naskenuje QR kódy síťových komponent a následně je zašle zákazníkovi. Jakmile jsou komponenty zapojeny, stačí se jen přihlásit do webové aplikace, která je automaticky nalezne a zaregistruje. Celý proces zabere méně než 10 minut.

Po zprovoznění sítě lze vzdáleně provádět její údržbu, včetně monitoringu a řešení případných problémů, upgradovat firmware či přidávat nové uživatele a zařízení.

Distributoři se navíc mohou jménem svých zákazníků vzdáleně starat o stovky sítí současně a případně se i stát jejich virtuálními IT odděleními.

Díky vzdálenému přístupu je všechno mnohonásobně rychlejší

Návštěvy techniků patří minulosti. Většinu problémů lze nyní řešit vzdáleně. Díky pravidelnému monitoringu mohou distributoři zároveň navrhovat změny a vylepšení a ty pak vzdáleně aplikovat.

NETGEAR Insight vyřeší cloudový management za vás

Jednička s hvězdičkou v oblasti cloudové správy sítí. Jednoduchá plug-and-play instalace. A všechny výše uvedené výhody v jednom parádním balíčku.

  • Bezobslužná instalace. Od první minuty po vybalení. Čestné skautské.
  • Ucelený pohled na data v rámci jediného rozhrání. Přes webovou či mobilní aplikaci máte přehled o všech lokalitách, sítích i zákaznících.
  • Široká kompatibilita. Přístupové body, přepínače, datová úložiště i VPN routery NETGEAR.
  • Bohatý na funkce. Vestavěná podpora, monitoring a exportovatelná data z reportů.
  • Podpora NETGEAR. Režim 24/7.
  • Platíte za to, co využijete. Na výběr máte ze tří hlavních balíčků, které pokrývají odlišné potřeby - od těch základních až po ty nejnáročnější. Při zakoupení libovolného zařízení řady NETGEAR Insight navíc dostanete jako bonus službu NETGEAR Insight na 1 rok zdarma.

Co o NETGEAR Insight říkají jeho uživatelé?

"Insight Pro udělal z desetihodinového problému desetiminutovou záležitost. Naši zákazníci si nás proto nemohou vynachválit."

"Díky tomu, že informace o síti vidíme hezky pohromadě, můžeme všechno řešit jedním kliknutím. Nemusíme konfigurovat zařízení jedno po druhém, ale všechny naráz."

"Cloud nám umožňuje instalovat, monitorovat a spravovat sítě odkudkoliv. Nezáleží ani na tom, jestli to jsou sítě jednoduché či sofistikovanější. NETGEAR Insight navíc nevyžaduje žádné síťové odborníky, což je společně s jeho flexibilitou, dostupností a jednoduchou správou přesně to, co jsme hledali."