Bubáci ve veřejných Wi-Fi sítích: vymítače nechte spát, řešení hledejte jinde

30.09.2019

Často cestujete? Tak si možná rádi krátíte chvilku pouštěním videí či vyřizováním pracovních e-mailů na letištní Wi-Fi síti. To, že svým jednáním můžete vytvářet živnou půdu pro kyberzločince, vás v tu chvíli asi nenapadne. A to je přesně to, na co tito zlotřilci spoléhají. Letiště se stala oblíbeným cílem hackerů, a to díky zvýšenému počtu lidí, kteří si stejně jako vy dopřávají všech výhod nezabezpečeného veřejného připojení. A není výjimkou, že takových sítí existuje na daném místě vícero, a ne všechny jsou poskytovány letištěm. Hackeři stále častěji vytvářejí vlastní Wi-Fi sítě, které se tváří důvěryhodně, ale po připojení k nim se chytáte do důmyslné pasti, jejímž cílem je jediné - ukrást vaše citlivé informace.

To se týká jak vašich přihlašovacích údajů, tak informací o platebních kartách, historie vyhledávání nebo emailové korespondence. Ve výsledku riskujete krádež identity spolu s prázdným bankovním účtem. Způsob, jak těmto pesimistickým scénářům předejít, je využívání zabezpečených mobilních hotspotů. Nevíte-li, po jakém modelu sáhnout, tak doporučujeme vyzkoušet Nighthawk od NETGEARU.

Nighthawk LTE Mobile Hotspot Router vytvoří zaheslované bezpečné připojení, které budete mít k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Nyní můžete rychlostí blesku surfovat po internetu, bez obav posílat platby z online bankingu nebo psát důvěrné pracovní emaily. Své připojení můžete navíc sdílet s dalšími 20 zařízeními - ať už se jedná o členy rodiny, kolegy či přátele. Ušetří tak mobilní data, nemusí řešit slabý signál a spolehnout se mohou na stabilní vysokorychlostní připojení. To je zabezpečené natolik, že získají osobního strážce na cesty, za kterého by se nemusela stydět ani britská královna.