NETGEAR získal prestižní ocenění CES 2017 Innovation Awards

14.11.2016

Společnost NETGEAR získala tři prestižní ceny "CES 2017 Innovation Awards", každoročně udělované na mezinárodním veletrhu Consumer Electronics Show (CES). Ocenění si vysloužil Wi-Fi router Nighthawk X10, třípásmový Wi-Fi systém Orbi a bezdrátová bezpečnostní kamera Arlo Pro. Oceněné produkty a další inovativní novinky společnosti NETGEAR budou k vidění na veletrhu CES 2017 od 5. do 8. ledna 2017 v Las Vegas.

Prestižní ocenění "CES Innovation Awards" každoročně uděluje již od roku 1976 asociace Consumer Technology Association (CTA), která pořádá veletrh CES. Porotu složenou z průmyslových designérů, nezávislých vývojářů a představitelů medií čeká nelehký úkol - musí zhodnotit a následně vybrat nejinovativnější produkty a služby napříč 28 kategoriemi. Při hodnocení je kladen důraz především na inovativní design, technologie a funkce, účel využití či přidanou hodnotu, kterou přinášejí uživatelům. 

Wi-Fi router Nighthawk X10

Nighthawk X10 je nejrychlejším routerem na trhu vyvinutým především pro pokrytí potřeb streamování multimédií či nepřetržité zálohování dat. Zařízení je vybaveno výkonným čtyřjádrovým 1,7GHz procesorem, Wi-Fi standardem 802.11ad a technologií Wave 2Wi-Fi se čtyřmi nezávislými streamy ve třech vysílacích pásmech, díky čemuž uživatelům přináší ultimátní Wi-Fi připojení s teoretickou rychlostí až 7,2 Gb/s (800 Mb/s ve 2,4GHz pásmu 802.11ac + 1 733 Mb/s v 5GHz pásmu 802.11ac + 4 600 Mb/s v 60GHz pásmu 802.11ad). Připojení lokálního datového úložiště umožňuje zabudovaný 10Gb port. Zařízení bude na českém a slovenském trhu dostupné na začátku roku 2017.

Wi-Fi systém Orbi

Wi-Fi systém Orbi je prvním zařízením svého druhu využívajícím nově koncipovanou třípásmovou Wi-Fi technologii, která vytváří unikátní bezdrátový kanál mezi jednotlivými zařízeními řady Orbi. Tento "virtuální kabel" zajišťuje maximální rychlost připojení dosahující kombinované přenosové rychlosti až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení, a špičkové pokrytí Wi-Fi signálem v rozsahu až 370 m2. Výsledkem je vysoce stabilní a kvalitní připojení napříč celou domácností i jejím okolím, bez nutnosti řešit mrtvé zóny či slabší signál způsobený typicky silnějšími zdmi, dveřmi či více poschodími.

Bezdrátové bezpečnostní kamery Arlo Pro

Arlo Pro je kompaktní a 100% bezdrátový HD kamerový systém umožňující detailně sledovat vnitřní i venkovní prostory. Zařízení je vybaveno dobíjitelnými bateriemi, zvukovým a pohybovým senzorem, obousměrným audio systémem (reproduktor + mikrofon), sirénou o výkonu převyšujícím 100 decibelů či režimem nočního vidění. Díky okamžitému systému hlášení při detekci neobvyklých aktivit uživatelé navíc získávají nepřetržitý přehled o tom, co se v monitorovaném prostoru právě děje. Uživatelé kamer Arlo Pro mohou využívat i zdarma dostupné cloudové úložiště pro uchovávání pořízených videozáznamů po dobu sedmi dnů. Zařízení bude na českém a slovenském trhu dostupné na začátku roku 2017.