7 tipů pro lepší Wi-Fi

21.04.2021

S problémy s Wi-Fi připojením se setkal určitě každý. Obzvláště v této době, kdy i nadále tráví mnoho z nás čas převážně doma, je kvalitní a spolehlivé Wi-Fi připojení základ. Ať už chcete sledovat svůj oblíbený seriál online nebo nerušeně pracovat, máme pro Vás 7 osvědčených tipů, jak zlepšit kondici Vaší domácí sítě.

1. Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Možná se to bude zdát jako klišé, ale pouhé resetování Wi-Fi routeru podle naplánované rutiny pomůže vyřešit běžné problémy s připojením dříve, než k nim dojde.

2. Kam s ním?

Věděli jste, že umístění routeru má zásadní vliv na kvalitu pokrytí signálu? Při umisťování routeru se proto vyhněte elektrospotřebičům, podlahám či rohům. Naopak ideálním místem pro router je střed místnosti, bytu či domu. Proč může třeba taková mikrovlnka rušit signál Vaší bezdrátové sítě? Mikrovlnné trouby pracují na stejném frekvenčním pásmu jako Wi-Fi routery a mohou tak negativně ovlivňovat kvalitu signálu. Umístěte proto router vždy od podobných zařízení, co nejdál.

3. Slabý signál

Trápí vás slabý Wi-Fi signál? Zkuste extender! Extender nevyžaduje instalaci kabeláže, díky čemuž se jedná o nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak rozšířit Wi-Fi signál.

4. Název sítě

Věděli jste že, název Wi-Fi sítě a zabezpečení musí být stejné na všech přístupových bodech v rámci jedné sítě?

5. Pozor na dekorativní osvětlení. 

Možná Vás to překvapí, ale dekorativní světélka mohou zásadním způsobem ovlivnit kvalitu vaší domácí Wi-Fi. Fungují jako anténa a tím narušují signál Wi-Fi připojení. Udržujte proto řetězy se světélky mimo dosah vašeho routeru a minimalizujte tak rušení Wi-Fi.

6. Přejděte na vyšší standard! 

Wi-Fi 6 je navržena tak, aby zvládla 4x větší připojenou kapacitu než Wi-Fi 5, aniž by došlo ke snížení výkonu. Schválně, kolik připojených zařízení máte doma Vy?

7. Hladký průběh online schůzek

A na závěr tu máme jeden home office tip. Věděli jste, že vypnutí videa a ponechání pouze zvuku při online schůzkách, představuje pro data výrazně úspornější variantu?