5 důvodů, proč ihned přejít na Wi-Fi 6

06.10.2022

V čem vám pomůže síťové vybavení disponující technologií Wi-Fi 6? To se dozvíte v tomto článku.

Pomalé ukládání do vyrovnávací paměti, stahování šnečím tempem, streamování seriálu se zádrhely. Špatné připojení k internetu zkrátka někdy dokáže opravdu naštvat. Pokud se s tímto problémem potýkáte, měli byste se ujistit, zda na vině není váš router - třeba potřebuje vyměnit za nový model s technologií Wi-Fi 6. Nabídneme vám hned 5 důvodů, proč byste měli vybavení upgradovat.

1. Wi-Fi 6 poskytuje nejvyšší úroveň výkonu v rušných domácnostech s více zařízeními.

Relativně nový standard Wi-Fi 6 staví na technologii Wi-Fi 5. Ta přinesla gigabitové rychlosti, ale nedosáhnete s ní opravdu kvalitní zkušenosti. Domácnosti se navíc stávají stále chytřejšími a používá se mnoho zařízení zároveň. Wi-Fi 6 si s tím ale poradí, využívá totiž vícenásobný přístup s ortogonálním frekvenčním dělením (OFDMA). Jedná se o naprosto klíčovou funkci, která zvyšuje celkovou efektivitu sítě. K vaší Wi-Fi si tak může připojit několik zařízení s různými požadavky na šířku pásma.

2. Wi-Fi 6 poskytuje nejvyšší reálné rychlosti a dosah.

V technologii Wi-Fi jsou frekvenční pásma (2,4 GHz nebo 5 GHz) tvořena dílčími streamy, na nichž putují data. Technologie Wi-Fi 6 disponuje až 12 streamy. Zvýšený počet streamů poskytuje vyšší rychlost připojení a klientská zařízení získávají více cest pro komunikaci s routerem. Zařízení s Wi-Fi 6 přináší o 40 % vyšší rychlost než jejich předchůdci s Wi-Fi 5.

3. Wi-Fi 6 je určená pro chytrou domácnost.

Počet zařízení připojených přes Wi-Fi v domácnostech rapidně vzrostl. Každá chytrá žárovka, spínač, dveřní zámek, elektrospotřebič nebo kamera domácí síť zatěžují. Wi-Fi 6 byla navržena tak, aby byla schopna zvládnout nárůst počtu zařízení bez negativního dopadu na rychlost vašeho připojení.

4. Routery s Wi-Fi 6 jsou ideální pro streamování ve 4K/8K.

Streamování videa v rozlišení 4K nebo 8K vyžaduje konzistentní vysokorychlostní připojení. V domácnostech s více uživateli streamování videa ve vysokém rozlišení značně zatěžuje síť. Díky kombinaci rychlých procesorů, zvětšené paměti a zvýšenému počtu rádiových streamů jsou routery s Wi-Fi 6 schopny zajistit streamování ve vysokém rozlišení bez zadrhávání.

5. Zařízení s Wi-Fi 6 přibývá.

Produkty, které dokážou využít potenciál Wi-Fi 6 jsou již na trhu. Patří mezi ně chytré telefony, tablety i notebooky nejnovějších generací. Díky nim využijete vyšší rychlost, kterou routery s Wi-Fi 6 dokážou zajistit.

Důvody, proč si pořídit nové vybavení, jsou opravdu pádné. Už tedy nemusíte váhat a můžete se rovnou poohlédnout po routeru, který vám bude nejvíce vyhovovat. A pokud chcete být ještě o krok napřed, podívejte se rovnou po routerech s Wi-Fi 6E.