Gamestream Scales

Gamestream je inovativní herní společnost, která svým zákazníkům přináší řešení nové generace. Hraní je nyní možné bez herní konzole nebo špičkového počítače. Tato technologie poskytuje vysoce kvalitní řešení cloudové zábavy zaměřené na mediální skupiny, telekomunikační operátory a vydavatelství her. Datová centra společnosti Gamestream, která jsou umístěna po celém světě, potřebují výkonné vybavení, které poskytuje vysokou rychlost a kvalitu. 

Olivier Lebigot, technický ředitel společnosti Gamestream, byl průkopníkem v oblasti cloudových her již před více než 20 lety, kdy byl herní průmysl ještě v plenkách. Asi před 3 lety nastoupil do společnosti Gamestream s myšlenkou, že zužitkuje vše, co se naučil v předchozích letech, a vybuduje herní platformu založenou především na kvalitním uživatelském prostředí.

Výzva

Není překvapením, že Gamestream díky své jedinečné technologii rychle roste. Olivier Lebigot, technologický ředitel, si plně uvědomuje význam kvality, pokud jde o hraní her, a proto jako řešení přijal podnikové přepínače. Brzy však bylo zřejmé, že s růstem jejich podnikání se podnikové přepínače nehodí do jejich obchodního modelu, protože náklady jsou příliš vysoké. 

Jednou z variant, kterou zvažovali, byla menší síťová společnost, ale narazili na globální problémy s nasazením a transakcemi. Obtíže s dodáním a instalací zařízení na mezinárodní úrovni by brzdily jejich podnikání. Uvědomovali si, že potřebují něco, co bude snadno konfigurovatelné, podporovat IPv6 a bude mít vysoký výkon.

Řešení

Během spolupráce se společností NETGEAR implementoval Gamestream devět firemních přepínačů M4300 ve 2 zemích a podporoval dva z jejich největších zákazníků.

Výsledek

Gamestream zaznamenal zlepšení výkonu a snadnější správu, a to za 20 % nákladů oproti předchozímu řešení. Systémy jsou schopné poskytovat vyšší kvalitu streamování her, kterou zákazníci očekávají.

Později v roce 2018 plánuje společnost Gamestream pokračovat v nasazování dalších přepínačů M4300 na podporu růstu jejich současných zákazníků (až na zhruba 2 000 serverů). Rovněž budou nadále rozvíjet svoji nabídku po celém světě.